Close

Anglický konverzačný klub pre začiatočníkov i pokročilých

Priatelia, vo Hviezdoslavove býva kopec ľudí, ktorí by si radi precvičili svoju angličtinu na pravidelnej báze. Nehovoriac o tých, ktorí by sa ju radi naučili od úplných začiatkov. Nevadí, môžeme kľudne vytvoriť dve skupiny, ktoré by boli rozdelené na začiatočníkov a pokročilých. Jeden druhému si pomôžeme, odbúrame zábrany, hanblivosť, precvičíme si naše jazykové znalosti v pohodlí domova, výjdeme zo svojej komfortnej zóny a fakt zmysluplne využijeme aj priestory, ktoré nám obec ponúka. Dajme tomu, že raz týždenne by sme mohli v Kultúrnom dome organizovať konverzačný klub, kde by bol vždy jeden kvázi modetáror/lektor (rád si tie dve hodinky týždenne nájdem na začiatok i ja, s angličtinou pracujem denne a rád pomôžem). Ideálne asi cez víkend, napríklad v nedeľu doobeda alebo večer, alebo sa proste zahlasuje, kedy to vyhovuje väčšine. Skúste sa tu dole do komentárov, alebo ešte lepšie TU na Facebooku pls. vyjadriť, či by ste o niečo podobné mali záujem. Začali by sme rovno v januári na budúci rok, nech o tom len nehovoríme, ale nech sa skutočne môžeme realizovať.

Chcem, aby to celé bolo pre tunajších ľudí zadarmo, tak ako všetky naše komunitné akcie komunity SpoluPreHviezdoslavov.sk. A čím viac sa vedomostne posunie ďalej jednotlivec z našej obce, tým ďalej sa nám bude viac dariť aj ako komunite. Ak bude rásť každý jeden člen skupiny, bude rásť i celá skupina! Aby sme trošku motivovali ľudí dať si sem trvalý pobyt, tak v prípade vyššieho záujmu budú jednoznačne uprednostňovaní ľudia, ktorí ho tu majú. Špeciálne sa budem brutálne tešiť na seniorov – pre nich to bude fajn možnosť socializovať sa s „mladými“ a nebyť, tak ako sme toho často svedkami, na pokraji záujmu spoločnosti. A zároveň sa možno na staršie kolená naučia super anglicky 🙂

Ďalší oficiálny Hviezdoslavčan = ďalšie peniaze z podielových daní = rýchlejší rozvoj našej obce!  Veď kde inde dostanete kurzy anglickej konverzácie zadarmo? A toto musí byť len začiatok, ďalších 10 takýchto projektov musí prísť v roku 2018! Keď nevie pre občanov vytvoriť atraktívne prostredie vedenie obce, tak si ho musia vytvoriť sami občania. Tak a máme hneď jeden mega benefit pre tunajších. Bum. A nestojí to nič, len pár eur v zime za kúrenie v KD a trochu času lektora. Ale ten výsledok? Mega.

Páči sa mi nápad z obce Abrahám, kde tento nápad pretavili do dokonalosti pravidlom, že za každé slovenské slovo –

„šup centík do pokladničky!“, a tak sa postaráme aj o spoločné občerstvenie 🙂

Ako aj oni píšu, nepotrebujeme kritizovať dialekt či doterajšie znalosti jednotlivcov. Nie sme dokonalí, ide len o konverzáciu na danú tému. Angličtina je v dnešnej dobe samozrejmosťou pre každú vekovú hranicu. Prax v komunikácii nám len dodáva viac odvahy ju využívať!

Tak čo? Pokecáme/naučíme sa spolu anglicky? 🙂


UPDATE 11.12.2017

V polovici decembra sa bližšie pozrieme na záujem, zmapujem komentáre, skontaktujem záujemcov a vyhodnotíme si ako a kedy sa posunieme ďalej. Sledujte náš komunitný web pre viac informácií, aby vám nič neuniklo…


UPDATE 18.12.2017

PRIHLASOVANIE DO NÁŠHO ANGLICKÉHO KONVERZAČNÉHO KLUBU V HVIEZDOSLAVOVE SPUSTENÉ

Tak ako sa prednedávnom avizovalo, chcel by som po Novom roku spustiť hodiny anglickej konverzácie v našom Kultúrnom dome. Dôležité info hneď na začiatok -> keďže to musí byť ZADARMO a keďže musíme motivovať ľudí k trvalému pobytu, prihlasujte sa, prosím, len tí, ktorí ho tu skutočne máte, príp. sa k nemu dopracujete POČAS hodín tejto konverzácie. Tento klub a samotné hodiny angličtiny zdarma bude jeden z benefitov pre ľudí s trvalým pobytom vo Hviezdoslavove. Snažíme sa o vytvorenie atraktívneho prostredia pre týchto ľudí, a hlavne pre tých, čo ešte nad TP len uvažujú, aby mali o dôvod viac dať si ho v obci, kde skutočne a reálne aj trvalo bývajú, a tým zvýšiť objem podielových daní, z ktorých obec rastie a napreduje.

Konverzačný klub bude mať 2 úrovne – začiatočníci a pokročilí. Týmto zároveň spúšťam aj možnosť prihlásenia sa dobrovoľníka, ktorý by viedol začiatočníkov. Pokročilých „lektorov“ máme dosť, ale tiež sa pokojne môžu pridať ďalší. Klub bude fungovať vždy každú druhú nedeľu podvečer, t.j. raz za 14 dní, vždy po 2 hodiny, po celý rok (okrem letných prázdnin). Miestom klubu bude zrejme KD, s vedením obce práve riešim konkrétne podmienky – veľmi dôležité je aj poznať presné čísla Vás – prihlásených a na tom pracujem práve teraz.

Ak spĺňate prakticky jediné horeuvedené kritérium (tým druhým je chuť na sebe pracovať a stretnúť sa s novými ľuďmi), PRIHLÁSIŤ sa môžete do konca roka rovno TU, pod príspevok a uveďte pls.:

 • meno a priezvisko? uveďte celé meno a priezvisko
 • začiatočník/pokročilý? napíšte jedno alebo druhé
 • viem pomôcť s „lektorovaním“? áno/nie
 • mail? napíšte Váš mail

Na prvom klubovom stretku v januári/februári (podľa toho ako to stihneme rozbehnúť) si dáme kolovať čestné prehlásenie o spĺňaní horeuvedeného kritéria. Prihlasovať sa môžete do konca roka 2017, nech máme začiatkom januára už PRESNÝ zoznam ľudí, ktorí prídu.


UPDATE 8.1.2017

Dnes som rozposlal mail všetkým prihláseným začiatočníkom i pokročilým. Takisto bol starostovi obce Hviezdoslavov zaslaný mail so žiadosťou o poskytnutie Kultúrneho domu na najbližší polrok so začiatkom od 21.1.2018. Tak ako bolo komunikované aj naposledy, klub bude fungovať vždy každú druhú nedeľu podvečer, t. j. raz za 14 dní, vždy po 1,5 – 2 hodiny, po celý rok (okrem letných prázdnin). Pevne verím, že tento týždeň sa posunieme ďalej, rozpošleme si materiály a 21.1. budeme môcť začať. Tí, čo ste sa prihlásili si, prosím, priebežne kontrolujte Vaše mailové schránky.


UPDATE 19.1.2017

Napíšem pre istotu aj sem, hoci každému, kto je v klube, prišli informácie dnes mailom.

Ahojte.
Dnes nam schvalili terminovnik nasich hodin English klubu v KD vo Hviezdoslavove. Platit nebudeme, tak ako som avizoval, nic 🙂
Zacinat budeme napokon od buducej nedele, nie od tejto, co verim, ze nebude taky velky problem 🙂
 • 28.1.2018 od 16:00 do 19:00, najprv pokrocili, potom od 17:30 zaciatocnici
 • 11.2.2018 od 16:00 do 19:00, detto
 • 25.2.2018 od 16:00 do 19:00, detto
 • 11.3.2018 od 16:00 do 19:00, detto
 • 25.3.2018 od 16:00 do 19:00, detto
 • 8.4.2018 od 16:00 do 19:00, detto
 • 22.4.2018 od 16:00 do 19:00, detto
 • 6.5.2018 od 16:00 do 19:00, detto
 • 20.5.2018 od 16:00 do 19:00, detto
 • 3.6.2018 od 16:00 do 19:00, detto
 • 17.6.2018 od 16:00 do 19:00, detto
Vytlacte si teda materialy ako som pisal v predchadzajucom maily spredvcerajska a pripravte sa na najblizsiu hodinu. Bude to velka jazda pre zaciatocnikov i pokrocilych. Vidime sa, tesime sa, nebojime sa toho a hadam sa na kazdeho nieco rozumne nalepi 🙂

PS: nezabudnite si, prosim, doniest hned odzaciatku nejake menovky na tricko, aby sme sa vedeli oslovovat.
PS 2: snazte sa prist vzdy 15:50 (zaciatocnici 17:15), aby sme nestracali drahocenny cas na vyzliekanie kabatov, usadzanie a pod..
PS 3: ak mate moznost priniest niekto flipchart s nozickami ako tabulu, dajte mi pls. vediet na 0907 35 10 20, prip. spravime si zbierku a kupime sami. Papiere mam…

Marek LACKOVIČ

Obrázok: depositphotos.com

4.92/5 (24)

Ako toto hodnotíte Vy?

Pridaj komentár

32 Komentáre v "Anglický konverzačný klub pre začiatočníkov i pokročilých"

Byť upozornený
avatar
Triediť podľa:   NAJnovšie | NAJstaršie | NAJhlasovanejšie
Natália
Hosť

Vajdová Natália
pokročilá
I’m not sure yet 🙂

Radovan Račák
pokročilý
nie

Edit
Hosť

Edita Tóthová, začiatočník a nie.

Petra
Hosť

Petra Klačanová
Začiatočník
Nie

Veronika
Hosť

Veronika Fridrichová, pokročilý, možno, ak sa osmelím…

Dominika
Hosť

Dominika Sumihorová
Pokročilá
Nie

Erika
Hosť

Erika Krupova
Začiatočník
Nie

Jana
Hosť

Jana Tatarkova

Daniela
Hosť

Daniela Holičová
Začiatočník
Nie

Ivana Jókušová
Hosť

Ivana Jókušová, pokročilá, nie

Otec
Hosť

Nina Gešová (vek: 10 rokov)
začiatočníčka
zatiaľ nie 🙂

Katka
Hosť

Katarina Ikeotuonye, pokročily, nie (aj ked rada by som, mozno casom)

Mária
Hosť

Mária Klčová
začiatočník
nie

Jana Džmurová, začiatočník, nie
Hosť
Jana Džmurová, začiatočník, nie

Prihlásenie

Eva Chovancová
Hosť

Eva Chovancová, začiatočník, nie

Timea Fiedler
Hosť

Timea Fiedler, pokročilá, nie

Katarina Kovalickova
Hosť

Katarina Kovalickova
Pokrocily zaciatocnik (neviem kam sa zaradit, asi by som skusila najprv nizsiu uroven)
Nie

Bubák Jozef
Hosť

Bubak Jozef
Mierne pokrocily
Nie

Martin Horváth
Hosť

Večný začiatočník

Monika
Hosť

Monika Bubakova
Zaciatocnik
Nie

Radka
Hosť

Radka Valovičová
pokročilá
nie

Vratislav Pisca
Hosť

Vratislav Pisca, Pokročilý, Nie

Monika Kralova
Hosť

Monika Králová
Začiatočník
Nie

Lucia Kubáni
Hosť

Lucia Kubáni
Pokročilá snad este stale 😉
Nie

Lucia
Hosť

Lucia Keštefranová
Začiatočník
Nie
lucia.kestefranova@gmail.com

Peter
Hosť

Peter Mihal
Zaciatocnik
Nie

Katarina Lorinczova
Hosť

Katarina Lorinczova
Zaciatocnik

Martin Guniš
Hosť

Martin Guniš
Začiatočník
Nie
gunismartin@gmail.com

Jarula
Hosť

Pokročilá

radka
Hosť

radka hluskova, pokrocila, nie

Elena
Hosť

Rada by som sa pridala, mozete mi prosim poradit ako mam postupovat? Dakujem

Nikol
Hosť

Chystate sa aj pokracovat?

wpDiscuz