Close

Bezplatné orientačné vyšetrenie vody na „Deň vody“ v Šamoríne

V roku 1992 sa na konferencii OSN o životnom prostredí a rozvoji (UNCED), ktorá sa konala v Rio de Janeiro, zrodila myšlienka pravidelne raz ročne si pripomínať význam vody pre život človeka a zvyšovať povedomie verejnosti o dôležitosti zachovania a ochrany zdrojov vody. Odvtedy sa rok čo rok 22. marec oslavuje ako Svetový deň vody vždy s inou nosnou témou a vždy s množstvom zaujímavých podujatí, výstav a aktivít organizovaných takmer po celom svete. Motto pre tento rok je „Nature for Water“ (Príroda pre vodu).

Pre veľký záujem z minulých ročníkov budú aj tento rok pracovníci laboratórií ZsVS, a. s., priamo na miestach konania osláv vykonávať bezplatné orientačné vyšetrenie prinesených vzoriek vody z lokálnych zdrojov (domových studní) na celkovú tvrdosť a dusičnany. Na vyšetrenie je postačujúce priniesť 500 ml vody v čistej polyetylénovej fľaši opláchnutej odoberanou vodou. Pred samotným odberom vody je potrebné nechať vodu odtiecť do ustálenej teploty, aby sa v potrubí vymenila za čerstvú. V prípade nepoužívanej studne je vhodné nechať vodu odtiecť dlhšie, aby nebola zakalená. Návštevníci zároveň môžu získať odborné informácie, kedy je voda vhodná na pitné účely.


Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s., týmto srdečne pozýva aj nás, občanov Hviezdoslavova, dňa 22. marca 2018 na oslavy Svetového dňa vody:

  • Šamorín, plocha pred Mestským úradom, Hlavná 37
    9:00 – 13:00

 

Marek LACKOVIČ

Obrázok & text: wshg.net, zsvs.sk

4/5 (1)

Ako toto hodnotíte Vy?

Pridaj komentár

2 Komentáre v "Bezplatné orientačné vyšetrenie vody na „Deň vody“ v Šamoríne"

Byť upozornený
avatar
Triediť podľa:   NAJnovšie | NAJstaršie | NAJhlasovanejšie
Matej
Hosť
Dobrý deň, ak som nestihol bezplatný deň, môžem si dať vodu ošetriť aj tak, že… Čítať viac ->
wpDiscuz