Close

Dopravné nehody a nedodržiavanie rýchlosti v našej obci

Občan poslal novú tému cez náš web dňa 17.9.2018. Chcel, aby bola téma zverejnená ale nechcel byť uvedený ako autor…


„Dobrý deň pán Lackovič,

dlhodobo sledujem Vaše aktivity. „Klobúk dole“ – za tak krátku dobu ste toho stihli dosť.

S manželom bývame v Hviezdoslavove od roku 2013. A okrem rôznych problémov, ktorými sa boríme tak ako aj ostatní obyvatelia Hviezdoslavova (ktoré už mimochodom riešite alebo sú s Vašou pomocou vyriešené) dlhodobo nás trápi problém na ktorý pravidelne upozorňujeme aj pána starostu. Problém: križovatka HviezdoslavovHviezdoslavov PodhájŠtvrtok na OstroveMiloslavov. Kedže bývame blízko tejto križovatky, môžem úplne s čistým svedomím povedať, že na tejto križovatke pravidelne dochádza ku kolíznym situáciám. Posledná vážnejšia dopravná nehoda – keď sa auto prevrátilo na strechu – bola minulý víkend. Dennodenne prechádzam touto križovatkou a poviem Vám – nie je mi všetko jedno – je nepriehľadná aj pri znížení rýchlosti, kedže zrkadlo, ktoré je na tejto križovatke umiestnené, je zradné (aj mne sa párkrát stalo že v zrkadle som auto nevidela a zrazu vyletelo od Štvrtka) a na hlavnú cestu od Štvrtka na ostrove – ak dávate prednosť od Miloslavova – nie je poriadne vidno.

Ďalším problémom s tým súvisiacim je nedodržiavanie rýchlosti, vodiči nedodržujú predpísanú rýchlosť a tým sa situácia na križovatke ešte zhoršuje. Nehovoriac o tom že nablízku je priechod pre chodcov, kde sa v poslednom čase veľmi rada dosť nebezpečne premáva mládež na bicykloch. Všetká česť majiteľovi rohového pozemku pri križovatke, ktorý po hore spomínanej dopravnej nehode upravil, očistil na vlastné náklady okraj cesty a tak zviditeľnil križovatku.

Možno si viacerí obyvatelia Hviezdoslavova povedia že nás sa to netýka, opak je však pravdou – mnohí dochádzame do práce práve touto cestou a mnohí za rôznymi aktivitami alebo nákupmi. Na čo sa vlastne čaká – kým sa nestane, nedaj Boh, nejaká smrteľná dopravná nehoda?????

A možno by stačil ostrovček, kruhový objazd, svetelný radar a možno…

Ďakujem.“

anonym


UPDATE 26.10.2018

„Dopravno-bezpečnostná situácia na križovatke HviezdoslavovPodhájMiloslavov„starý“ Hviezdoslavov nie je vyslovene kritická, no podľa môjho názoru je do budúcnosti, v rámci Hviezdoslavova ako celku, najrizikovejšia. Ako znížiť riziko dopravných nehôd? Najideálnejším spôsobom by bolo vybudovanie kruhového objazdu, ktorý keď sa vhodne naprojektuje, mohol by byť dotvorený aj nejakým Hviezdoslavovu kultúrne blízkym vyobrazením v podobe nejakého súšosia alebo pod….

Ďalšou možnosťou by bolo vybudovanie ostrovčekového spomaľovacieho priechodu pre chodcov vyúsťujúceho z chodníka, ktorý vedie z centra obce do Podhája, so svetelným výstražným znamením priechodu pre chodcov. Týmto spôsobom by sa zabili dve muchy jednou ranou. Spomalenie dopravy zo smeru centra obce a zo smeru zo Štvrtka na Ostrove, pričom v rámci tohto riešenia by bolo ideálne v okolí 50m vyčistiť kraje ciest a okolie križovatky od zelene, aby vozidlá prichádzajúce z Miloslavova a vedľajšej cesty Podhája mali lepšiu viditeľnosť pri napojení sa na hlavnú cestu. Súčasne ďalší podobný priechod pre chodcov by bolo vhodné umiestniť v centre obce pred obecným úradom a pred tretím priechodom pri bytovke v smere na ul. Čerešňárka v prípade, že sa tam vybuduje v dohľadnej dobe chodník. Myslím si, že keď sa to dá inde, malo by sa to dať aj tu. V obci pribúda ľudí a hlavne detí, ktorých bezpečnosť by pre obec nemala byť ľahostajnou…“

Vyjadranie a odporúčanie občana, ktorý pracuje ako príslušník PZ SR (meno nemôže byť zverejnené)

 

Obrázok: wikipedia.org

5/5 (2)

Ako toto hodnotíte Vy?

Pridaj komentár

Buď prvý, ktorý toto okomentuje!

Byť upozornený
avatar
wpDiscuz