Close

KID LAB – priestor na voľnočasové aktivity pre deti a mládež

2. apríla 2018

Vzhľadom na to, že Hviezdoslavov je druhá najrýchlejšia rastúca obec na Slovensku, no zároveň má slabú infraštruktúru a prakticky žiadnu polyfunkciu, naše deti a mládež postrádajú priestor na voľnočasové aktivity a miesto na stretávanie sa. Preto sme sa rozhodli zapojiť do grantovej výzvy so zreteľom na vzdelávanie a získavanie zručností detí a mladých ľudí a vytvoriť priestor na stretávanie sa.

Kid Lab (z ang. – „detské laboratórium„) bude priestor pre deti a mladých ľudí, ktorí sa chcú vzdelávať v technologických témach, objaviť svet 3D tlače, modelovania a využiť efektívne svoj voľný čas. Princípom Kid Labu je organizovanie pravidelných workshopov a vytvorenie priestoru, kde si mladí ľudia a deti môžu vytvárať prototypy/modely za pomoci 3D tlačiarne, 3D pera, prípadne sa pohodlne usadiť do tulivaku a čítať knihu či zahrať si spoločenské hry. Aktivity by sa uskutočňovali počas poobedných hodín a cez víkendy.

Organizátorom grantového programu Vy rozhodujete, my pomáhame je spoločnosť Tesco, spoluorganizátorom je Nadácia Tesco a partnerom Nadácia Pontis. Nakoľko podľa podmienok grantovej výzvy nemôžu o grant žiadať fyzické osoby, požiadala som o súčinnosť našu samosprávu. Preto by som sa rada poďakovala VŠETKÝM zúčastneným za spoluprácu. Po stretnutí s p. starostom nám bola ponúknutá miestnosť v Kultúrnom dome Hviezdoslavov na 1. poschodí, kde by sa dali tieto voľnočasové aktivity vykonávať. Zároveň samospráva zažiadala o grant podľa vypracovania od Natálii Vajdovej.


Samotný program tvoria 4 hlavné fázy:

  1. Nominačná fáza – neziskové organizácie sa môžu uchádzať o grant a podať svoj projekt
  2. Hodnotiaca fáza – grantová komisia vyhodnotí prijaté žiadosti, v každom regióne vyberie TOP 3 projekty
  3. Hlasovacia fáza – zákazníci budú v obchodoch Tesco rozhodovať o víťaznom projekte, kt. získa grant v ich okolí
  4. Realizačná fáza – podpis zmlúv s víťaznými organizáciami, prevody grantov a následná realizácia projektov ukončená záverečným vyúčtovaním

My sa momentálne nachádzame v Hodnotiacej fáze. Tu bude všetky prijaté žiadosti hodnotiť špeciálna Grantová komisia zložená zo zástupcov partnera programu Nadácie Pontis, externých hodnotiteľov nominovaných Nadáciou Pontis a zástupcov spoločnosti Tesco a Nadácie Tesco.


Po zhodnotení členmi Grantovej komisie sa uskutoční zasadnutie Grantovej komisie, na ktorom vyberú pre každý región tri najlepšie projekty postupujúce do hlasovania na obchodoch spoločnosti Tesco. Ak sa dostaneme do tohto výberu, pristúpime k fáze hlasovania.

O poradí víťazov rozhodnú zákazníci, ktorí budú hlasovať v obchodoch Tesco. Každá nezisková organizácia, za ktorú zahlasujú zákazníci, obdrží grant až do výšky 1 300 €.


AKO PREBIEHA HLASOVANIE?

7.5. – 4.6.2018 – HLASOVACIA FÁZA

Hlasovanie prebieha vo všetkých obchodoch Tesco po celom Slovensku. Každý obchod je zaradený do niektorého z regiónov, takže projekty z vášho okolia nájdete vo obchode vo vašej blízkosti.

KEDY A KDE OBDRŽÍM HLASOVACÍ ŽETÓN?

1 hlasovací žetón obdrží zákazník pri každom nákupe počas hlasovania v obchodoch Tesco.

KDE NÁJDEM VÝSLEDKY HLASOVANIA?

Výsledky hlasovania nájdete na webovej stránke https://pomahame.tesco.sk.

VYHLÁSENIE VÝSLEDKOV

JÚN 2018.


Takže, teraz si držať palce, aby sme sa dostali do hlasovacej fázy a potom Vás budem o priebehu a následnom vývoji grantovej žiadosti ďalej informovať 🙂


UPDATE 6.5.2018

Prednedávnom sme Vás, milí susedia, zoznámili s našim projektom Kid Lab, s ktorým sme sa zapojili do žiadosti o grant prostredníctvom Nadácie Tesco. Dovoľte, aby som Vás informovala o výsledkoch programu Nadácie Tesco “Vy rozhodujete, my pomáhame“. Vzhľadom na veľký počet zapojených projektov, nami predložený projekt nebol hodnotiacou komisiou zaradený medzi tri najlepšie v regióne, a preto nepostupuje do zákazníckeho hlasovania. Každopádne nezúfame a hľadáme ďalšie možnosti realizácie skvelého projektu Kid Lab. O ďalšom vývoji Vás budem, verím že s radosťou, informovať… 🙂

Prajem pekné slnečné dni,

Tatiana R. S.

 

Tatiana ROLLER – SKYBOVÁ

Obrázok: bigthink.com

5/5 (6)

Ako toto hodnotíte Vy?

Pridaj komentár

Buď prvý, ktorý toto okomentuje!

Byť upozornený
avatar
wpDiscuz