Close

Stolnotenisová „aréna“ pre deti i dospelých vo Hviezdoslavove

Zapojili sme sa do grantu Gesto pre mesto od Raiffeisen banky! Vďaka občianskemu združeniu OZ Tri líšky, ktoré založili Natália Vajdová (Záhrady), Tatiana Skybová (Hviezdne bývanie) a Dominika Sumihorová (Záhrady) sa budeme uchádzať o projekt na zlepšenie nášho okolia v oblasti podpory a rozvoja telesnej kultúry a športu, na ktorý Raiffeisen banka prispeje sumou 1 000 €. Projekt sme prihlásili ešte v predstihu (deadline je 15.8.2018).  Šport je aktuálnou témou, ktorú chce Raiffeisen banka v tomto kvartáli podporovať. Nasledovať bude Kultúra (október – december 2019), Prírodné a sociáne prostredie (január – marec 2019) a napokon Vzdelávanie (apríl – jún 2019). Chceme prihlásiť projekt a uchádzať sa o granty v každej jednej kategórii…

Aby projekt nemohol slúžiť ako reklamná kampaň pred novembrovými komunálnymi voľbami (ani nám, ani nikomu inému) a aby bolo jasné, že chceme obci, ktorú máme radi, pomáhať kontinuálne počas celého roka, bez ohľadu na konanie nejakých volieb, tak sme nastavili termín jeho plánovanej realizácie na december 2018.

Spoluúčasť obce bude 0,- eur.


Človeku sa môže zdať, že za tisícku sa toho veľa urobiť nedá, no nám sa podarilo vymyslieť toto:

 • Názov organizácie: OZ Tri líšky, Hviezdoslavov 711, 93041 Hviezdoslavov, IČO: 51814404
 • Typ organizácie: občianske združenie
 • Termín plánovej realizácie: December 2018
 • Kontaktná osoba: Marek Lackovič
 • Telefón: 0907 35 10 20
 • E-mail: Marek.Lackovic@iCloud.com
 • Spôsob preukázania použitia prostriedkov: Fotodokumentácia s písomnou správou
 • Téma: Podpora a rozvoj telesnej kultúry
 • PSČ obce, kde sa bude projekt realizovať: 93041
 • Pobočka, pod ktorú spadá váš projekt: Korzo Bélu Bartóka 4056, 929 01 Dunajská Streda
 • Názov projektu: Stolnotenisová „aréna“ pre deti i dospelých vo Hviezdoslavove
 • Opis projektu: Cieľom projektu je zakúpenie dvoch profesionálnych stolov na stolný tenis (spolu v hodnote cca. 745,- eur), 8ks stolnotenisových tenisových rakiet s loptičkami (spolu v hodnote cca. 47,- eur) a nákup športových dresov (spolu vo zvyšnej hodnote cca. 200,- eur) za účelom vytvorenia žitno-ostrovského klubu, resp. ligy pre deti, dorast i dospelých – amatérov. Do ligy jednotlivcov budú prizvané i ostatné obce v okolí (Kvetoslavov, Miloslavov, Mierovo, Štvrtok n. o.). Priestorovo sa využije súčasný Kultúrny dom v obci Hviezdoslavov (po dohode s vedením obce sa vyčlení priestor, ktorý bude možné vizuálne tematicky doladiť), kde interiérové obecné športovanie úplne absentuje. Dresy budú vo farbách našej obce a budú odovzdávané priebežne počas trvania ligového ročníka pre najšikovnejšie deti i dospelých. Ku projektu bude vytvorená internetová podstránka, kde budú všetky informácie o lige, príp. turnajoch v priebehu roka i o možnosti voľného hrania vo svojom voľnom čase pre všetkých obyvateľov obce Hviezdoslavov. Využívanie tejto ping-pongovej „arény“ bude pre občanov bezplatné.


Ktoré projekty postúpia do hlasovania verejnosti?

V každom meste, v ktorom má Raiffeisen banka pobočku, vyberie Správna rada minimálne 2 a maximálne 5 projektov, ktoré postúpia do hlasovania verejnosti. 3 projekty v každom kraji s najvyšším počtom hlasov získajú finančný dar 1 000 eur.

Kto môže hlasovať za projekty?

Do hlasovania sa môže zapojiť iba osoba staršia ako 18 rokov a môže hlasovať iba jedenkrát. V prípade hlasovania maloletých, resp. opakovaného hlasovania jednej osoby hrozí nezapočítanie hlasu za daný projekt.

V akom časovom horizonte musí byť projekt zrealizovaný?

Víťazný projekt by mal byť zrealizovaný do 1 kalendárneho roka od vyhlásenia výsledkov za daný kvartál.


UPDATE 4.9.2018

NÁŠ PROJEKT POSTÚPIL ĎALEJ!

Priatelia, náš projekt stolnotenisovej herne pre ľudí, hlavne deti a dorast, zadarmo, bol vybraný Správnou radou Raiffeisen banka ako jeden z dvoch najlepších v okrese Dunajská Streda! Špica. Hlasovanie verejnosti prebieha od 1. do 30. septembra 2018. Musíme zamakať, tak kľudne vyzdieľajte kamošom a susedom, nech prevalcujeme Trnavu, Senicu aj Piešťany. Grant dostanú 3 najlepšie projekty z kraja.

Hlasovať za náš projekt môžete >>> TU <<<

Prehľad projektov v kraji nájdete >>> TU <<<


UPDATE 3.10.2018

Bohužiaľ, chýbalo nám zopár hlasov a o chlp nám ušiel tento grantík od Raiffeisen banky. Asi hodinu pred polnocou sme mali 516 hlasov a projekt pred nami 532. Poslednú hodinu pred skončením hlasovania sa teda takticky zmobilizovali v Senici lepšie, než my.

Veríme, že to bol čestný súboj a nabudúce sa budeme snažiť ešte viac a spravíme ešte lepší projektík 🙂

 

Marek LACKOVIČ, Tatiana SKYBOVÁ, Dominika SUMIHOROVÁ, Natália VAJDOVÁ

Obrázok: GestoPreMesto.sk, archív Raiffeisen banky

5/5 (10)

Ako toto hodnotíte Vy?

Pridaj komentár

6 Komentáre v "Stolnotenisová „aréna“ pre deti i dospelých vo Hviezdoslavove"

Byť upozornený
avatar
Triediť podľa:   NAJnovšie | NAJstaršie | NAJhlasovanejšie
Adam Sliviak
Hosť

Nemám slov a predsa tu neake píšem 🙂
Skvelé, slušne, haštagtotojecharakternaurovni.

Svalo
Hosť

Sportove aktivity starosta v kulturaku zatrhol, tak sa pytam, ci sa cosi zmenilo?

Vojtech
Hosť
Tak ine sporty zakazane a toto sa povoli? Osobne som sa tesil na cvicenia a… Čítať viac ->
Vojtech
Hosť

Komentar caka na schvalenie 😂😂😂
Treba vam tu cenzuru?

wpDiscuz