Close

Vytvorenie obecného miniKINA HVIEZDA s tulivakmi v kultúrnom dome

Voľby-nevoľby, 💵 komerčné projekty 💵 stále bežia…

👉 Dnes bol posledný termín podania žiadosti o grant v oblasti zachovania kultúrnych hodnôt, na ktorý Raiffeisen banka prispeje sumou 1 000 €. Teším sa, že v týchto hektických dňoch sa to stihlo. Každá koruna do obce je dobrá…

👉 Názov projektu Vytvorenie obecného „miniKINA“ HVIEZDA s tulivakmi

👉 V tomto prípade je cieľom vytvoriť komunitné obecné „tuliKINO“ hlavne pre deti s „tulivakovým“ sedením v našom kultúrnom dome vo Hviezdoslavove a nákup prevažne detských filmov na celý kalendárny rok 2019. Premietanie by prebiehalo vždy prvú sobotu v mesiaci, poobede pre deti a podvečer/večer pre dospelých. Súčasťou by boli aj tzv. „cestovateľské špeciály“ – špeciálne premietania cestovateľov priamo z obce a ich prezentácie zaujímavých miest, ktoré po svete navštívili. Premietania by boli vždy zadarmo, max. s dobrovoľným príspevkom.

👉 Cieľom je, aby sa komunita a spoločnosť v našej obci pravidelne stretávala, aby si ich deti nachádzali rýchlejšie nových kamarátov v raných etapách svojich životov a aby ľudia nemuseli za kultúrou cestovať stále do Bratislavy alebo Šamorína, čo je navyše finančne nákladné, a aby im aj ich vlastná obec ponúkla dôstojnú a zaujímavú alternatívu.
Grant sme podali ešte cez naše občianske združenie.

👉 Každé 2 mesiace v takúto prvú sobotu by mohol byť doobeda v tých istých priestoroch lokálny burzoblšák, aby boli priestory KD v ten deň max. využité. Prezentovať sa budú môcť lokálni výrobcovia, remeselníci, pestovatelia, „predajcovia“. Výťažok z prenájmu stolíkov využije obecná kasa a bude účelovo viazaný na ďalšie priebežné zveľaďovanie spoločných priestorov.

👉 V letných mesiacoch budú prebiehať burzoblšáky vonku. Za dôležité považujem dodržiavať harmonogram prvých sobôt v mesiaci, aby si ľudia vytvorili pekný návyk 🙂

O téme na Facebooku diskutujeme >>> TU <<<

 

Lajkovať ma môžete TU: Marek LACKOVIČ

Obrázok: GestoPreMesto.sk

 

5/5 (3)

Ako toto hodnotíte Vy?

Pridaj komentár

Buď prvý, ktorý toto okomentuje!

Byť upozornený
avatar
wpDiscuz